Изгоре куќа во скопско Батинци

Во скопското село Батинци изгоре куќа. Како што информираат од Противпожарната бригада на Град Скопје, пожарот избувнал на полноќ на улицата 6 бр.14.

Екипите интервенирале на терен од полноќ до 2,40 часот изутрината.

Пожарот го гаснеле шест возила и 14 пожарникари.

Од огнот се зафатени 100 квадратни метри, а штетата не е утврдена.

Демонизирањето на Исламот и неговото постојано поврзување со тероризмот е загрижувачка појава во светот, а и на Балканот.

повеќе

Последните искричења во меѓународниот поредок ја прават нејасна агендата за евроатлантски интеграции на регионот која претставува неопходен услов за долгорочна стабилност на Западен Балкан.

повеќе

Очигледно во градењето на македонското општество заборавивме да ја промовираме правдата како негова примарна цел.

повеќе