Се чекаат официјални податоци од МВР

Искршени автомобили од сообраќајка на „Водњанска“ во Скопје (ФОТО)

Тешка сообраќајна насреќа синоќа се случила на „Водњанска" во Скопје. За сега нема информации за повредени или жртви, а се чекаат официјални информации од МВР. 

 

На фотографиите од тешката сообраќајка се гледаат искршени автомобили кои се на различни страни од булеварот, а коментарите на очевидци на социјалните мрежи едно од возилата се движело со голема брзина. 

Во либералните демократии веќе со години се продлабочува политичката поларизација, се намалува довербата во владеењето на правото и, институционално гледано, состојбата општо се распаѓа.

повеќе

Како по ѓаволите успеаја политичарите да го претворат токму Гоце Делчев во повод за поделби и омраза?

повеќе

Независна Македонија не може да се пофали со успешно менаџирање на етничките прашања, а првите „грешки“ се прават во првите денови од независноста.

повеќе