Исчезната жена најдена мртва

Во Полициската станица Кочани вчера е пријавено дека на место викано „Банско“, кочанско, на брегот на реката Киселина е пронајдена почината В.А.(82) од с.Тркање. Увид на местото на настанот извршила екипа од ОВР Кочани.

„За жената на 06.08.2022 во Полициска станица Кочани било пријавено дека се оддалечила од домот", информира МВР.

МВР информира дека по наредба на Јавен обвинител, телото на починатата е предадено за обдукција.

 

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе