Во Скопје

Исчезна турски студент

Завчера во 10,40 часот во Полициската станица Бит Пазар М.И.(26) вработен во Турска амбасада, пријавил дека од интернатот на „Балканскиот Универзитет" лоциран на улицата „Прохор Пчински" се оддалечил студентот Б.М.А.(21) државјанин на Р.Турција.

Се превземаат мерки за пронаоѓање на лицето. Исчезна турски студент!

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

повеќе