Исчезна скопјанец

Во Полициската станица Карпош, В.Т. (57) од Скопје, вчера во 16.00 часот пријавила дека од домот во непознат правец се оддалечил нејзиниот татко А.Т. (86).

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

повеќе