Исчезна девојка од скопско

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера во 16:00 часот во полициското одделение Сарај 47-годишниот Т.С. од село Крушопек, скопско, пријавил дека од домот се оддалечила неговата 20-годишна ќерка М.С.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето, велат од полицијата.

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе

Турската влада има нови барања од социјалните медиуми и дигиталните платформи како што се Фејсбук (Facebook), Ватсап (Whatsapp), Инстаграм (Instagram) и Твитер (Twitter). 

повеќе

Баталете ги овие глупости со Бугарија, а Османи нека си фати патот до Брисел да земе обрасци за членство во ЕЕО и нека ги пополнат брзо.

повеќе