Исчезна 36-годишна жена од Кратово

Завчера, во раните утрински часови во полициската станица во Кратово е пријавена за исчезната жена на 36- годишна возраст.

„На 17 август 2020, рано утрината, во еден часот и пет минути, во Полициската станица од општа надлежност Кратово, педесет и две годишен жител на Кратово, со иницијали С.Г. од селото Филиповци, пријавил дека од домот се оддалечила неговата сопруга М.Г., 36 години. Надлежните институции и министерството за внатрешни работи превземаат мерки за пронаоѓање на лицето“, велат од полицијата. 

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе

Ако имаме предвид дека секој збор има свое значење, тогаш оваа „железна завеса" кон Бугарија, за која зборува премиерот дека била подигната од Југославија, се доведува во корелација со Берлинскиот ѕид. А, железната завеса помеѓу двете германии доведе до нивно обединување.

повеќе

Јас, Ангела Илиевска , учесник во повеќе протестни движења низ годините наназад, со себе го носам товарот на мојата личност и идеалите кои ги застапувам низ сите тие движења.

повеќе