Инвеститори во Струга граделe зграда без дозвола

Полицијата во Струга поднесе кривична пријава против една фирма и против пет лица за бесправно градење.

Како што информираат од МВР, во текот на 2019 тие како сопственици и инвеститори почнале да градат објект на улицата „Мислешески пат“ во Струга, а немале дозвола за градба.

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе

Мојата заложба е конечно законите и прописите наместо инструмент за спроведување лични интереси, да ја добијат вистинската функција, заштита на интересите на граѓаните. За жал...

повеќе