Инцидент во Скопје, го нападнале па го прегазиле на стапалото

Двајца скопјани биле нападнати пред ресторан на улица „Македонија“ во Скопје.

„Синоќа во 01:00 часот во Полициската станица Центар, 45-годишниот Ѓ.Т. од Скопје пријавил дека на 16.02.2020 околу 21:30 часот пред угостителски објект на ул.„Македонија“ тој и А.Т. биле физички нападнати од две лица, кои потоа со патничко возило „опел астра“ го прегазиле во пределот на стапалото. Полицијата презема мерки за расчистување на случајот“, информираат од МВР.

Она она што го нудат медиумите во времето на ковид-19 покажа колку тие не се подготвени за да известуваат во време на криза, а кризите ги има сè почесто.

повеќе

Доколку нешто радикално не се промени, не можеме да очекуваме дека нашата економија брзо ќе се нормализира и ќе излезе од сегашната криза.

повеќе

Како да разликуваш дали „Македонец” означува етничка припадност или државјанство? Според потребата на моментот!

повеќе