И во Куманово тешко е повреден малолетен пешак

Во Куманово вчера тешко бил повреден малолетен пешак откако во него удрило возило „цитроен“ со кумановски регистарски ознаки, управувано од Т.С. (69) од Куманово.

Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Општата болница во Куманово. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Куманово. 

На 6 октомври 1946 година почна носењето на моштите на Гоце Делчев од Софија во Скопје, столицата на слободна Македонија.

повеќе

Постои нужна потреба од прилагодување на студиските програми, соодветните силабуси и наставниот курикулум на реалната потреба на пазарот на труд во државата.

повеќе

Во текот на оваа и претходната година, инфлацијата ја задуши македонската економија. 

повеќе