Хорор во Дебар, сексуално го нападнал својот син

Вчера во полициската станица Дебар, жена пријавила дека нејзиниот поранешен сопруг од Скопје полово го нападнал нивниот син.

Вчера 50-годишна жена пријавила дека во периодот од 14 јули до 4 август во куќа во Дебар нејзиниот поранешен сопруг С.Ј. од Скопје, извршил полов напад над нивниот син.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, се наведува во соопштението од МВР.

Македонија во НАТО е заслуга на сите политички партии од  осамостојувањето на земјата, а не само ДУИ.

повеќе

„Каде да летнеме викендов е пристап што како таков повеќе нема да постои“...

повеќе

Зголемувањето на парите за финансирање на партиите не помагаат во поттикнувањето на политичката активност на граѓаните, туку веројатно и делуваат контрапродуктивно, зголемувајќи ја недовербата во партиите и политичарите.

повеќе