Групна тепачка во Скопје, има повреден со нож

Вчера попладне околу 17:45 часот повеќе лица го нарушиле јавниот ред и мир учествувајќи во групна тепачка, во угостителски објект на улицата „Рузвелтова".

По инцидентот тројца повредени завршиле во Клинички центар „Мајка Тереза“ и се обезбедени до расчистување на случајот, потврди МВР.

Според пријавеното физичката пресметка настанала помеѓу две лица од една  и две од друга страна, а најверојатно е употребен и нож.
 
Неофицијално, еден од повредените е Албин К.

Демонизирањето на Исламот и неговото постојано поврзување со тероризмот е загрижувачка појава во светот, а и на Балканот.

повеќе

Последните искричења во меѓународниот поредок ја прават нејасна агендата за евроатлантски интеграции на регионот која претставува неопходен услов за долгорочна стабилност на Западен Балкан.

повеќе

Очигледно во градењето на македонското општество заборавивме да ја промовираме правдата како негова примарна цел.

повеќе