Грк направил прекршок и истепал полицаец

Грк вчера откако направил сообраќаен прекршок, истепал полицаец.

На автопатот Велес-Неготино, кај с елото Црвени Брегови, откако направил сообраќаен прекршок, С.К. (44) од Грција физички нападнал полициски службеник. Лицето било лишено од слобода и задржано во полициската станица Неготино за понатамошна постапка, соопшти МВР.

Кога политичарите сватија за каква моќна алатка се работи, час поскоро побрзаа да менуваат закони со кои „бомбите" нема да бидат докази.

повеќе

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе