Грк најден починат во автомобил во близина на „Богородица“

Во полициската станица Гевгелија вчера било пријавено дека утрината во 8 часот и 15 минути, на паркинг простор на терминалот во близина на ГП „Богородица" во патничко моторно возило „Хјундаи“ со грчки регистарски ознаки, бил пронајден починат грчкиот државјанин С.С.(59).

Лекар од гевгелиската Итна медицинска помош контатирал смрт без траги на насилство, а увид на местото на настанот бил извршен и од екипи од ОВР Гевгелија.

По наредба на јавен обвинител, телото на починатиот било предадено на обдукција.

После речиси две години очигледно е дека менталното здравје на вработените е исто важно како и нивното физичко здравје. Сега повеќе од било кога, неопходен е силно развиен систем за управување со човечки ресурси.

повеќе

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе

Овој отпад, освен тоа што ја загадува животната средина, исто така предизвикува дефекти во машините, ги оштетува контејнерите и го спречува транспортот на друг отпад.

повеќе