Граѓанин на Катар пријавил инцидент со неговиот син, а потоа го нападнал претседателот на клубот

Синоќа Ј.Х.Џ.Х.А.Т.(43) од Катар пријавил дека додека неговиот малолетен син тренирал фудбал на игралиште во Скопје, бил турнат од страна на тренерот М.К..  Полицијата против М.К. поднела соодветен поднесок.

Ѓ. Х. (46), претседател на клубот, пријавил дека по завршување на фудбалскиот тренинг, на излез од игралиштето, бил физички нападнат од Ј.Х.Џ.Х.А.Т.. Полицијата извршила увид по што бил известен и јавен обвинител. Се работи на целосно расчистување на случајот.

Сведоци сме деновиве на сензационална приказна за некаков американски тим кој, внимавајте, агресивно ќе ловел корупција во Македонија.

повеќе

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе