Графит во Струга за време на молкот за изборите

Во полициската станица Струга вчера било пријавено дека спроти основното училиште „Јосип Броз Тито" на улицата „Димче Ковачески" во Струга, на ѕид од помошен објект на детска градинка имало испишан графит во врска со претседателските избори.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

повеќе