Градежен работник паднал и се повредил на работно место

Жител на демиркапиското село Чифлик се повредил вчера при градежни работи во Кавадарци, информираа денеска од СВР Велес.

Од кавадаречката болница, во ОВР Кавадарци било пријавено дека е донесено повредено лице.

Од страна на полициски службеници било излезено на лице место и е констатирано дека човекот бил вработен во кавадаречка фирма, паднал и се здобил со телесни повреди, додека изведувал градежни работи.

Известени биле обвинител и трудов инспектор, а увид извршила увидна екипа од ОВР Кавадарци.

Kога веќе треба да се држи комбинирана настава, колку и да е комплицирана таа „равенка“, во неа не смее да се забораваат децата кои учат онлајн.

повеќе

Под менторство на овој истраен истражувач, научник и педагог, се развивале и се формирале многумина трудбеници и афирматори на македонското културно наследство.

повеќе

Ковидот нема да нѐ победи. Да зборуваме за раст и развој, за подобар и забрзан раст, за паметен и зелен развој.

повеќе