Гостиварец точел бензин и платил со фалсификувани евра

Кривична пријава против А.А.(49) од Гостивар, поднесе СВР Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари".

На 30.03.2022 на бензинска пумпа во Гостивар, при наплата на гориво, пријавениот употребил фалсификувана банкнота од 100 евра.

Ракот на корупцијата и понатаму е ендемичен, а актуелната власт сè повеќе потпаѓа под лошите навики на претходниот режим на Никола Груевски.

повеќе

Ех какво време дојде, да се стремиме кон нула. Уште повеќе, да постигнеме нула.

повеќе

Како да ги зачуваме националните и креативни наследства со помош на вештачката интелигенција?

повеќе