Гостиварец си ги расекол прстите

Гостиварец на возраст од 28-години се повредил работејќи на циркулар во фабрика за мебел во гостиварско Горна Бањица.

Како што информираат од МВР, инцидентот се случил во попладневните часови на 31 јануари додека 28-годишниот работник сечел со машината, при што си ги повредил прстите од десната рака. По инцидентот, тој бил пренесен во Клинички центар во Скопје.

Полицијата извршила увид на местото и работи на целосно расчистување на случајот.

Тоталното разочарување од сите мејнстрим политички елити, вклучувајќи ги и зелените, континуирано води кон отуѓување на граѓаните, за што доказ е се помасовното бојкотирање на изборните процеси.

повеќе

Помина времето кога политиката беше „шаховска борба“ на политичките актери, која неретко се одвиваше далеку од очите на јавноста и беше доста неразбирлива за обичниот гласач. 

повеќе

Државата треба повеќе да се вклучи во промовирање на младинско претприемништво како економска активност која би помогнала за намалување на невработеноста.

повеќе