Гостиварец се повредил со секира додека цепел дрва

Гостиварската полиција во претпладневните часови на 20 мај добила повик од Ургентниот центар во овој град, каде што со тешки повреди бил донесен 47-годишник од селото Добридол.

Според пријавеното, тој се повредил поради невнимание додека со секира цепел дрва кај друго лице.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица Гостивар и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе

Го регистрираме името Јунајтед Маседонианс и тогаја сетне почнаме да прајме отворени Илинденцки пикници – македонцки илинденцки, не со Богарите. Сами ние Македонци и народо трна.

повеќе

Она она што го нудат медиумите во времето на ковид-19 покажа колку тие не се подготвени за да известуваат во време на криза, а кризите ги има сè почесто.

повеќе