Гостиварец се повредил додека работел во кланица

Во Полициската станица Гостивар, во 8.30 часот од Ургентниот центар било пријавено дека кај нив бил донесен повреден М.Д.(57) од Гостивар, кој со повредата се здобил при извршување на работни задачи во кланица.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Гостивар.

„Новото нормално“ неизбежно со себе ќе носи неизвесност и страв бидејќи заканата од вирусот наѕира во позадина и не може да се искорени.

повеќе

„Шарената револуција“ беше енергија и граѓански порив за промени. Малку застранивме.

повеќе