Пожар во зграда во центарот на Скопје

Вечерва избувна пожар во зградата која се наоѓа на раскарсницата на „Климент Охридски" и „Митрополит Теодосиј Гологанов" (поранешна „Иво Лола Рибар"), во Скопје.

Од Скопската противпожарна бригада информираат дека пожарот е ставен под контрола. Засега нема информации дали има повредени во пожарот, а неофицијално, пожарот е предизвикан од плинска боца.

 

По определувањето на мерката ефективен притвор, притворениот раководен функционер не може да издава полноважни правни акти, меѓу другото, и поради фактот што го нема службениот печат.

повеќе

Вината за недобивањето на датум за преговори треба да ја барате во вас и вашите соработници и коалициски партнери.

повеќе

Ајде од понеделник да се посветиме сериозно на „носење на Европа" во нашата држава.

повеќе