Облак од густ темен чад ги вознемири граѓаните

Гори деловен објект во Скопје, на терен 8 противпожарни возила (ФОТО)

Екипи на Противпожарната единица се на терен и интервенираат со 8 возила во запален деловен објект во близина на булеварот „Водњанска“ во Скопје. Според првичните информации, се работи за објект во кои имало гуми, а од пожарот што избувна густ темен облак од чад се издига над местото каде настанал пожарот. 

Од противпожарната единица информираат дека екипите се на терен и подетални информации ќе има по локализирање на пожарот. 

Со потпишувањето на Преспанскиот договор се чинеше дека се отстрани единствената пречка за македонската интеграција во ЕУ и НАТО.

повеќе

Демонизирањето на Исламот и неговото постојано поврзување со тероризмот е загрижувачка појава во светот, а и на Балканот.

повеќе

Последните искричења во меѓународниот поредок ја прават нејасна агендата за евроатлантски интеграции на регионот која претставува неопходен услов за долгорочна стабилност на Западен Балкан.

повеќе