Го украл златото на мајка си вредно 10.000 евра

Тетовската полиција поднесе кривична пријава против И.Б.(18) од село Стримница поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело кражба.

Како што информираа од полицијата на 23 март околу 16 часот, во куќа во село Стримница, сопственост на неговата мајка, пријавениот користејќи згодна прилика додека во куќата немало никој од спалната соба одзел златен накит во вредност од околу 600.000 денари.

Eве ние ве сакаме, ве каниме да ни се придружите, ама за тоа ќе морате да се откажете од најсветото, од вашето „јас“ !?

повеќе

Доколку Нимиц нè разочара, Владата ќе биде исправена пред тешка дилема дали да стави помалку поволен предлог на референдум или да чека поповолен за да ги максимизира шансите референдумот да успее, но притоа и да ризикува губење на моментумот.

повеќе

Определуваќи се за европските вредности на демократијата се наоѓаме пред историска шанса која не треба и не смее да се пропушти не само во односите со Бугарија.

повеќе