Во Тетово

Го тепале и киднапирале поради нерасчистени долгови

Вчера околу 15.40 часот во СВР Тетово, Х.А.(39) од село Градец, гостиварско, пријавил дека на автобуската станица во Тетово физички бил нападнат од Б.Н.(32) од с.Добридол, гостиварско, а потоа противправно бил лишен од слобода во работилница на Б.Н., каде бил и М.Н.(36).

Според пријавеното, причина за физичкиот напад биле нерасчистени должничко-доверителски односи. Подоцна, Б.Н. сам се пријавил во полициска станица, а М.Н. бил приведен. По целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Ајде од понеделник да се посветиме сериозно на „носење на Европа" во нашата држава.

повеќе

Улогите на „добар и лош полицаец“ ќе ги играат кон нас уште долго, доколку не сфатиме дека со итроманска политика не се може подалеку од Табановце до Богородица.

повеќе

Неделава, владите на ЕУ повторно решија да го одложат започнувањето на преговорите за пристапување со земјите кандидати Албанија и Северна Македонија, што претставува историска грешка - бидејќи безбедноста и стабилноста на Унијата зависат од трансформацијата на југоистокот.

повеќе