Во Кичево

Го прободел со нож за да му украде цигари од трафиката

Полицијата синоќа по 20 часот го пронајде лицето кое дента со остар предмет повреди продавач во трафика, по што му украл цигари.

Полициски службеници од полициската станица Кичево во 20.30 часот го лишиле од слобода Б.С.(43) затоа што во 17.20 часот, во трафика на место викано „Берза" во Кичево, со остар предмет го повредил вработениот и одзел цигари. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информира МВР.

Ковидот нема да нѐ победи. Да зборуваме за раст и развој, за подобар и забрзан раст, за паметен и зелен развој.

повеќе

Размислуваме како можеме да ја заштедиме и заштитиме водата, но само додека немаме вода!

повеќе

Во последните 30 години сите политички партии, независно од тоа колку демократски се претставуваат во своите програми, на државата гледаат како на инструмент, што е пак првиот сигнал, чекор кон авторитарност.

повеќе