Го приведувале заради марихуана, па му го одзеле возилото поради истечена регистрација

При приведување поради најдена марихуана на жител на тетовско Жеровјане одземено му било и возилото поради истечена регистрација. Тој бил откриен ноќеска во 2:20 часот на регионалниот пат во тетовско Горно Палчиште, информира Тетовската полиција.

„Полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 27-годишниот Б.Е. од тетовско Жеровјане, затоа што при негов и преглед на патничко моторно возило „фолксфаген голф" со гостиварски регистарски ознаки, што тој го управувал, била пронајдена и одземена марихуана. Поради истечена регистрација повеќе од шест месеци, исто така, му било одземено и возилото. Б.Е. бил задржан во Полициската станица Тетово за расчистување и документирање на случајот, по што ќе му бидат изготвени соодветни поднесоци“, соопшти Марјан Јосифоски, портпарол на СВР Тетово

Вчера поради најдена марихуана околу 17 часот на улица „Иво Лола Рибар“ во Tетово бил лишен од слобода 20-годишник од градот.

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе