Го истепал соседот и завршил во притвор

Џ.Џ. (53) од село Џепчиште, Тетовско, вчера завршил во притвор откако ден пред тоа неговиот сосед Б.Ш. (44) завршил во тетовската болница со тешки телесни повреди.

Физичките повреди тој ги добил по физичката пресметка со неговиот сосед Џ.Џ..

За настанот е запознаен јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Секој може да биде менаџер во „добри денови", но најчесто менаџерската работа не е за „добрите денови" туку постојан баланс помеѓу проблемите и можностите за оптимизирано управување на компанијата.

повеќе

Нека се соберат во Дојран, нека се договорат и нека нѐ известат. Сите други пак нека се спремаат за вистински избори во постпандемискиот период.

повеќе

Дали е аксиом дека со членството во НАТО е гарантирана безбедноста на Македонија? Дали почеток на преговори значи и отворен пат за членство во ЕУ?

повеќе