Го фатиле при сексуален однос во хотел со малолетничка, скопјанец приведен

Момче од Скопје било фатено при сексуален однос со малолетно девојче во хотел во Скопје. Д.К. е приведен во Полициската станица Центар и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

„На 27.11.2020 во 20:46 часот во една од собите во хотел во Центар, Скопје полициски службеници го затекле Д.К. (28) од Скопје при полов однос со малолетно лице“, се вели во билтенот на МВР.

Структурното насилство кон трансродовите и родово небинарните луѓе е препрека во нивното реализирање како полноправни членови на општеството.

повеќе

И сега вие замислете, на едно детенце од 6 години да му кажувате со авторитет на наставник дека не треба да се дефинира како машко или женско.

повеќе

Засега СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и нивните заеднички алтер-фабрикати не даваат впечаток дека го разбираат новосоздадениот замаец.

повеќе