Го фатиле додека крадел возило

Дваесет и шестгодишник од Тетово бил фатен од полицијата додека се обидувал да изврши кражба во возило, ноќеска еден час пред полноќ. Потоа при претресот кај него се најдени и три ножеви.

„Вчера околу 22 часот и 55 минути, на улица „29 Ноември" во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 26-годишниот тетовец Џ.И., кој се обидел да изврши тешка кражба во возило „фолксваген голф" со тетовски регистарски ознаки. По лишувањето од Џ.И. одземени се и три ножеви, информира Марјан Јосифоски“, портпарол на СВР Тетово.

Најави дека СВР Тетово ќе го расчистува случајот и против осомничениот ќе следува поднесок.

При еден спор, понижувањето не е добро ниту за победникот, ниту за поразениот; ниту за „победникот“, ниту за „поразениот“.

повеќе

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе

Ако имаме предвид дека секој збор има свое значење, тогаш оваа „железна завеса" кон Бугарија, за која зборува премиерот дека била подигната од Југославија, се доведува во корелација со Берлинскиот ѕид. А, железната завеса помеѓу двете германии доведе до нивно обединување.

повеќе