Го чистел пиштолот и се застрелал во раката

М.А. во село Лажани, Прилепско, вчера, испукал еден куршум и се повредил во левата рака додека го чистел пиштолот што го поседувал со дозола. Како што соопшти МВР, во pолициската станица Прилеп настанот бил пријавен вчера во 14:40 часот.

Повредениот бил пренесен во болницата во Прилеп за укажување на лекарска помош.

Увид на местото извршила екипа од Полициската станица Прилеп. 

Нашето законодавство дава поголема важност на едно парче хартија отколку на вистинската состојба на терен.

повеќе

Еве што знаат мнозинството Македонци и Бугари родени до 1980 година.

повеќе

И Софија ќе треба да не го запре македонското евро-интегрирање на самиот почеток – и Скопје ќе треба да ја декомунистицира и дејугословенизира својата елита, економија, политика, наратива и медиуми.

повеќе