Филмски грабеж среде бел ден во Капиштец, приведени се две лица

Ограбена е експозитура на Уни банка во близина на Трговскиот центар Беверли Хилс во скопската населба Капиштец. Вооружени лица одземале пари од вработените, по што испукале еден куршум. Во пукањето нема повредени. Во 12,35 инцидентот бил пријавен во полициската станица Центар.

На 08.03.2022 во 12.35 часот во Полициска станица Центар било пријавено дека од експозитура на банка на подрачје на Центар три лица со закана со оружје од вработените одземале пари, по што во близина на местото на настанот едно од лицата испукало еден куршум. Повредени лица нема. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, соопштуваат од МВР.

Кратко по оваа информација МВР официјално потврди дека се уапсени две лица осомничени за грабежот на експозитурата. 

Концептот е насочен кон креирање на оптимален даночен систем, кој ќе го поддржи економскиот раст, а со тоа и животниот стандард на нашите граѓани.

 

повеќе

Иако е важно да бараме решенија за нашата заедничка историја и да се обидеме да ги разликуваме фактите од пропагандата, зарем не е исто така важно да научиме да живееме заедно и покрај нашите различни и силно политизирани гледишта?

повеќе

Нашето општество е социјално неправедно, а социјалната неправда е, и ќе биде погубна.

повеќе