Филмски грабеж среде бел ден во Капиштец, приведени се две лица

Ограбена е експозитура на Уни банка во близина на Трговскиот центар Беверли Хилс во скопската населба Капиштец. Вооружени лица одземале пари од вработените, по што испукале еден куршум. Во пукањето нема повредени. Во 12,35 инцидентот бил пријавен во полициската станица Центар.

На 08.03.2022 во 12.35 часот во Полициска станица Центар било пријавено дека од експозитура на банка на подрачје на Центар три лица со закана со оружје од вработените одземале пари, по што во близина на местото на настанот едно од лицата испукало еден куршум. Повредени лица нема. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, соопштуваат од МВР.

Кратко по оваа информација МВР официјално потврди дека се уапсени две лица осомничени за грабежот на експозитурата. 

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе

Енергетската криза во светот, но и во Република Македонија (РМ), не стивнува иако сме на почеток на летото кога вообичаено има помала потрошувачка на енергија кај нас. 

повеќе