Фатени крадци во Куманово, најдени машина за перење, шпорет, обувки...

Кумановската полиција вчера при претрес со судска наредба на домот на Р.М. (47) пронајде електричен шпорет и машина за перење, а од неговиот 16-годишен син одземени се 20 пара машки и женски обувки.

Истиот ден бил извршен претрес и во домот на И.З. (31) од Куманово, при што се пронајдени и одземени неколку електрични апарати за домаќинство и повеќе други предмети за домаќинство. Поради постоење основи на сомнение дека е сторител на кривично дело „тешка кражба“ од слобода е лишен 16-годишникот, во присуство на неговата мајка. По целосно документирање и расчистување на случаите, против лицата ќе бидат поднесени соодветни пријави.  

Во повеќето земји во развој, ковид-19 предизвикува економски ураган.

повеќе

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе