Фатен затвореник на Табановце

Вчера во 16.00 часот во полициската станица за Граничен премин Табановце, од слобода бил лишен У.Б.(33) од с.Желино, тетовско, затоа што се наоѓал на СТОП-Листа за издржување казна затвор.

Лицето било предадено на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.

Кина му дава на регионот нова надеж додека сонот за ЕУ се распаѓа, вели Политико.

повеќе

Северна Македонија стана кандидат 9 години пред Албанија и нема ништо лошо побрзо и да оди напред.

повеќе

Сега, додека балканскиве политичари ќе шетаат низ духовноста како волови во свила - каде им се врвните интелектуалци што би внеле елеганција во совладување на споровите?

повеќе