Фатен осуденик баран по потерница

Во скопското село Орешани денеска во 11.25 часот оперативен тим за потраги од СВР Скопје, врз основа на распишана централна потерница и судска наредба, го лиши од слобода И.А.(50) од село Миладиновци, општина Илинден.

Како што соопштија од МВР, ова лице се барало за издржување казна затвор од една година и шест месеци за сторено кривично дело по член 236 од Кривичниот законик.

Лицето било предадено во Полициската станица Драчево за понатамошна постапка.

Одлуките донесени од поранешната власт, како што се докажа, беа лоши.

повеќе

Сѐ поочигледно е дека наместо Заев да направи чистка и да замети, граѓаните ќе го изметат него и СДСМ.

повеќе

Можеби поради еуфоријата што ја донесе туризмот - и желбата на самите жители на Грција да уживаат во одморите - пошироката јавност беше подготвена да ги толерира дневните бројки на новозаразени (во просек помеѓу 2.000 и 3.000 случаи во текот на летото). 

повеќе