Фатен маж додека крадел во Валандово

Министерството за внатрешни работи информира дека ноќеска, во 02.20 часот полициски службеници од валандовската полициска станица го лишиле од слобода С.У. (42), кој бил затекнат при вршење на кривично дело „тешка кражба“ на подрачјето на Валандово.

Притоа од него биле одземени предмети кои потекнуваат од стореното кривично дело.

Известен е Јавен обинител од Основното јавно обвинителство Гевгелија и по документирање на случајот против него ќе следува соодветен поднесок, информираат од МВР.

Постоењето на еден отпорен, одржлив и правичен систем на храна е нешто што мора да биде столб на секоја агенда која има за цел за климатско ублажување или адаптација.

повеќе

Економската криза е лоша во сите сфери на живеењето, но од неа можеме и да научиме по нешто.

повеќе

Во саботата во јавноста го претставивме предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година, откако истиот беше усвоен од страна на Владата.

повеќе