Фатен кумановец осуден на затворска казна од 12 години

По добиена судска наредба од Основен суд Куманово полицајци од СВР Куманово денеска го лишиле од слобода Р.Р.(44) од Куманово.

Како што соопшти МВР, тој се барал за издржување на затворска казна во времетраење од 12 години и ќе биде спроведен во казнено-поправна установа за издржување на казната.

Законот за високо образование јасно и прецизно ја пропишува постапката за избор во наставно-научни и соработнички звања на високообразовните институции во нашата држава-Македонија.

повеќе

На три месеци пред избори, Владата носи закони и уредби со катастрофални последици по граѓаните, што е просто неверојатно.

повеќе

ДУИ, која по конфликтот го вееше албанското црвено - црно знаме, потоа синото, на следните избори ќе го вее зеленото.

повеќе