Фатен крадец во Скопје, парите вратени на сопственикот

Синоќа во 20.45 часот на ул.„Сава Ковачевиќ" во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Аеродром го лишиле од слобода Ф.К.(34) од Скопје.

Околу 20.15 часот во аптека на бул „Јане Сандански" со закана од вработената одзел пари. Кај него биле пронајдени нож и парите, кои му биле одземени и вратени на сопственикот.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, соопштија од МВР.

Земјите треба да бараат начини за градење мостови и унапредување на билатералните економски врски, а не да гледаат во минатото и да му наметнуваат на македонскиот народ поинаков идентитет или историски наратив.

повеќе

Tочната искористеност и капацитет на водните ресурси во државата e невозможно прецизно да се пресмета заради недостиг на континуирани хидролошки мерења и мониторинг на квалитетот на водите.

повеќе

Нам бизнисмените не ни требаат ниту уставни преамбули ниту некакви параграфи за да ги почитуваме Република Бугарија и нејзините граѓани. Ние некого почитуваме доколку прави профит, плаќа даноци и доколку е општествено одговорен.

повеќе