МВР го спроведе во Истражниот затвор во Шутка

Фатен Кобра, осомничениот за убиството на Мартин Јанушев

Полицијата вечерва го обезбеди Филип Секуловски Кобра, осомничениот за убиството на младиот фудбалер Мартин Јанушев кој е во бегство речиси две години, дознава МКД.мк. 

Секуловски се бараше по потерница од МВР, според и во моментов е во Истражниот затвор во Шутка. 

Мартин Јанушев беше убиен на 3 ноември 2017 година кога беше застрелан пред неговиот дом во населбата Аеродром. 

За преродба требаат само три чекора: промена на изборниот модел, укинување на мега и квази државниот апарат заедно со сите паразити во него и економски план за ревитализација на земјата.

повеќе

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе