Фатен дилер од Битола баран со потерница

Полициски службеници од СВР Битола, Отсек за општ криминал, денеска во Битола го лишиле од слобода Р.М(32) од Битола.

Тој бил баран со потерница од Основен суд Битола за издржување казна затвор од една година и пет месеци за сторено кривично дело по чл 215 од Кривичниот законик.

Р.М. бил спроведен во Казнено - поправната установа Затвор Битола за издржување казната.

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе