Фатен бегалец осуден на затвор од една и пол година

Денеска околу 09.00 часот на ул.„Јани Лукровски" во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Гази Баба го лишиле од слобода Б.А.(27) од с.Брест, со престојувалиште во с.Брњарци.

Фото: Пиксабеј

Тој бил баран со судска наредба за издржување казна затвор од една година и шест месеци и ќе биде спроведен во казнено-поправнa установа за издржување на казната.

Легенда под Главна слика

Фото: Пиксабеј

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе

Енергетската криза во светот, но и во Република Македонија (РМ), не стивнува иако сме на почеток на летото кога вообичаено има помала потрошувачка на енергија кај нас. 

повеќе

Самостојните уметници не се доволно мотивирани да создаваат. 

повеќе