Фатен бегалец баран со потерница

Полициски службеници од Единицата за интервентна полиција денеска пред угостителски објект на подрачјето на Сарај, го лишија од слобода Б.Т. (54) од Скопје.

Како што соопшти МВР, за него била распишана потерница за доиздржување на казна затвор во времетраење од шест години и два месеци по барање од Казнено-поправната установа Затвор Прилеп.

Лицето ќе биде спроведено во установата за доиздржување на казната.

Продолжува активноста на копачите, крановите и мешалките за цемент додека самите Албанци се протерувани од градот. 

повеќе

После речиси две години очигледно е дека менталното здравје на вработените е исто важно како и нивното физичко здравје. Сега повеќе од било кога, неопходен е силно развиен систем за управување со човечки ресурси.

повеќе

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе