Фатен бегалец баран по потерница

Полициски службеници од СВР Скопје вчера во 15 часот на ул. „Браќа Чакреви" го лишиле од слобода С.Д. (55) од Скопје. Тој бил баран по централна потерница за издржување казна затвор за сторено кривично дело.

Фото: Пиксабеј

Лицето, како што соопшти денеска МВР, било спроведено во Казнено-поправната установа Затвор Скопје за издржување на казната.

Легенда под Главна слика

Фото: Пиксабеј

После речиси две години очигледно е дека менталното здравје на вработените е исто важно како и нивното физичко здравје. Сега повеќе од било кога, неопходен е силно развиен систем за управување со човечки ресурси.

повеќе

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе

Овој отпад, освен тоа што ја загадува животната средина, исто така предизвикува дефекти во машините, ги оштетува контејнерите и го спречува транспортот на друг отпад.

повеќе