Експлозивна направа во кафе бар во Прилеп, нема повредени лица (ФОТО)

Експлозивна направа е откриена денес во кафе бар во Прилеп. Најдена е во кафе барот „Ин“, а во МВР ја пријавил сопственикот Г.Т. Газдата на барот ја видел поставената направа и веднаш пријавил во полицијата од каде екипи пристигнале на терен. ОД МВР велат дека по пријавате се врши увид, а во настанот нема повредени лица, ниту материјална штета. 

„Околу 12,10 часот во Прилеп во кафе бар во летна бавча, сопственикот Г.Т. пријавил дека нашол експлозивна направа. Нема повредени лица, ниту материјална штета. Екипи на МВР се излезени на терен и се преземаат мерки за расчистување на случајот“, велат од МВР. 

Ајде од понеделник да се посветиме сериозно на „носење на Европа" во нашата држава.

повеќе

Улогите на „добар и лош полицаец“ ќе ги играат кон нас уште долго, доколку не сфатиме дека со итроманска политика не се може подалеку од Табановце до Богородица.

повеќе

Неделава, владите на ЕУ повторно решија да го одложат започнувањето на преговорите за пристапување со земјите кандидати Албанија и Северна Македонија, што претставува историска грешка - бидејќи безбедноста и стабилноста на Унијата зависат од трансформацијата на југоистокот.

повеќе