Едно лице загина во тешката сообраќајка во Батинци

Н.Р. (49), жител на Батинци, загина синоќа во тешката сообраќајка што се случи во скопското село Батинци во близина на депонијата Дрисла.

Фото: ТВ21

Сообраќајката се случила околу 20 часот помеѓу возило „шкода октавија“, управувано од Н.Р. (1972) од село Батинци и возило БМВ. Од незгодата Н.Р починал од добиените повреди, а возачот на БМВ е пренесен во Клинички центар, информираат од МВР.

Постоењето на еден отпорен, одржлив и правичен систем на храна е нешто што мора да биде столб на секоја агенда која има за цел за климатско ублажување или адаптација.

повеќе

Економската криза е лоша во сите сфери на живеењето, но од неа можеме и да научиме по нешто.

повеќе

Во саботата во јавноста го претставивме предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година, откако истиот беше усвоен од страна на Владата.

повеќе