Eдно лице загина во сообраќајка на трактор со мопед

З.П. (72) од Скопје вчера загина откако на улицата „Јосиф Јосифовски“ во Гевгелија удрил со мопед во трактор “имб“ со велешки регистарски ознаки управуван од Џ.С.(48) од Гевгелија.

Доктор од итна медицинска помош констатирал смрт на лице место. Увид на местото на настанот извршиле јавен обвинител и увидна екипа на Одделение за внатрешни работи Гевгелија, а по наредба на јавен обвинител, телото на починатиот е предадено за обдукција. 

„Новото нормално“ неизбежно со себе ќе носи неизвесност и страв бидејќи заканата од вирусот наѕира во позадина и не може да се искорени.

повеќе

„Шарената револуција“ беше енергија и граѓански порив за промени. Малку застранивме.

повеќе