Единицата за интервентна полиција приведе дилери во Скопје, пронајдена дрога

Во угостителски објект во Карпош полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје, денеска во 02.15 часот го лишиле од слобода Т.В.(19) од с. Пирава, валандовско, а во 03.40 часот и Б.Т.(24) од Скопје затоа што кај нив е пронајдена марихуана.

Од МВР велат дека по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

„На 5 март 2022 во 00.15 часот на подрачје на Гази Баба од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје е лишен од слобода С.Б.(20) од Скопје затоа што кај него е пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок“, информираа од МВР.

Здруженост, сплотеност и поврзаност на луѓе, друштва, организации и институции кон една заедничка цел или поради заедничка причина. 

повеќе

Неколку години при здрав разум сакаат да ни наметнат и да нѐ убедат дека со соседна Бугарија сме имале заедничка историја. 

повеќе

Деновиве во Комората пристигна нацрт-концептот за даночни реформи, кој треба да претставува основа за јавна расправа во наредниот период.

повеќе