Тешка сообраќајка

Еден загинат вечерва на излез од Охрид

Едно лице го загубило животот во тешката сообраќајна несреќа што вечерва се случила на излезот од Охрид на магистралниот пат кон Битола. Во тек е увид, а повеќе детали СВР Охрид најави за утре.

Според првичните информации, повозрасно лице бил прегазено од возило „Ауди“ со охридски регистарски таблички на коловозот кај село Лескоец, што се наоѓа на самиот излез од Охрид кон Ресен и Битола.

 

Овој отпад, освен тоа што ја загадува животната средина, исто така предизвикува дефекти во машините, ги оштетува контејнерите и го спречува транспортот на друг отпад.

повеќе

Нема простор за двоумење и губење време, затоа Македонија и Бугарија треба да соработуваат што е можно поскоро за да најдат јасен јазик за разбирање, во процес кој би бил следен од ЕУ, Вашингтон и ОН.

повеќе

Наместо да ги повлечат тужбите против воените инвалиди и членовите на семејствата на загинатите припадници на безбедносните сили, МВР отиде дотаму што поднесе тужби дури и против членовите на семејствата на загинатите полицајци со законска камата да ја вратат земената оштета.

повеќе