Еден тешко повреден во сообраќајка на патот Маврово-Галичник

Едно лице е потешко повредено во сообраќајката што се сличила вчера на регионалниот пат Маврово-Галичник, соопшти МВР.

Како што информираат од МВР, вчера околу 14.30 часот на регионалниот пат с.Маврово-с.Галичник се случила сообраќајна незгода помеѓу патнично моторно возило ‘опел корса’ со скопски регистарски ознаки управувано од С.Б (38) од Скопје, и патничко моторно возило ‘дачија логан’ со скопски регистарски ознаки, управувано од В.Ф (57) од Скопје. В.Ф се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во болницата во Гостивар . 

Увид извршила увидна екипа на ПС-Гостивар. 

Македонските граѓани конечно го гледаат крајот на илузијата што им се продава од осамостопјувањето до денес.

повеќе

Министерот за финансии не треба да е кум, баџанак, шура, братучед или самиот тој, бидејќи треба да даде отпор на честите политички, но не и економски барања на членовите на владата.

повеќе

Зрелоста на еден народ е да препознае кога протестите за замена му ги продаваат како протести за промена. 

повеќе